W każdej firmie są miejsca, które uznaje się za istotniejsze od innych. Wśród takich miejsc śmiało można wymienić salę konferencyjną. Jest ona ważna, gdyż to miejsce prezentacyjne – odbywają się tutaj narady. Spotkania biznesowe czy rekrutacje. Na podstawie wyglądu sali konferencyjnej mogą oceniać naszą firmę kontrahencie i kandydaci na stanowiska pracy. Warto zadbać, by sala konferencyjna była reprezentatywna.

Ergonomia jest podstawą
Jedną z najważniejszych cech sali konferencyjnej jest ergonomia. Odbywają się w tym miejscu ważne dla firmy spotkania, więc sala musi być praktycznie urządzona. Musi być przestronna i zapewniać miejsce dla uczestników spotkać w odpowiednich warunkach. Należy ją także wyposażyć w niezbędny sprzęt, by spotkania i prezentacje mogły przebiegać bez zakłóceń i sprawiać dobre wrażenie o firmie.

Styl
Styl sali będzie zależał od wystroju całej firmy oraz charakteru jej działalności. Nie wstawimy skórzanych mebli i mahoniowych stołów do pomieszczenia firmy, zajmującej się branżą dziecięcą. Meble z Ikei także nie będą zbytnio pasowały do wystroju poważnej i renomowanej firmy adwokackiej. Ważne, by styl był spójny i harmonijny. Klasyczny styl sprawdzi się w prestiżowych firmach – luksusowych biurach, kancelariach i prywatnych gabinetach. Krótko mówiąc tam, gdzie oczekuje się wręcz atmosfery przepychu i luksusu. Jednak w firmach mniejszych i niszowych można postawić na prostotę i minimalizm, a meble mogą być również z popularnych sieci meblowych. Znaczącą rolę odgrywa w doborze stylu pozycja firmy i fundusze na urządzenie pomieszczeń. Giganci na rynku, mający duże możliwości finansowe mogą pozwolić sobie na zupełnie inne wyposażenie, niż niewielkie i ograniczone budżetowo marki.

Meble
Meble do sali konferencyjnej zależą w dużej mierze o renomy firmy oraz stylu wystroju całego wnętrza. Jednak dla profesjonalnego wyglądu w oczach klientów stawiamy głównie na elegancki i minimalistyczny styl. Dzięki temu, nasza firma będzie postrzegana jako poważna. Sercem sali będzie stół, dlatego powinien znajdować się pośrodku w centrum. W zależności od hierarchii i relacji możemy wybrać dwa podstawowe rodzaje – prostokątny lub okrągły. Ten drugi będzie dawał poczucie bliskości i partnerstwa między pracownikami, a także poczucie równości. Z kolei prostokątny, podkreśli pozycje na szczeblach kariery i uwydatni różnicę w odpowiedzialności. Wynika to z faktu, że osoby decyzyjne i wyżej postawione w hierarchii będą siedzieć w centralnych miejscach przy krótszych bokach stołu prostokątnego, natomiast przy stole okrągłym wszyscy siedzą blisko siebie. Warto wybierać meble solidnie wykonane i estetyczne, gdyż mają dobrze się prezentować i służyć przez długie lata. W sali konferencyjnej stawiamy na minimalizm, także w kwestii ilości mebli – tylko te niezbędne.

Sprzęt
W sali konferencyjnej odbywają się istotne wydarzenia – spotkania biznesowe, omawianie strategii firmy, narady zespołu, itp. Ważne jest, by sala została uprzednio dobrze wyposażona. Nie chodzi tutaj jedynie o odpowiednie meble i właściwe rozmieszenie elementów dla zachowania przestronności, ale również o zaplecze elektroniczne. Jeżeli w trakcie spotkań potrzebne są nagłośnienie czy prezentacja obrazu to należy taki sprzęt zapewnić i sprawdzić z wyprzedzeniem. W sali konferencyjnej powinny znajdować się kontakty elektryczne. Podłączenie elektroniczne i okablowanie należy zamaskować dla estetycznego wyglądu. Dokumenty i akcesoria także mogą znajdować się w sali, ale nie na widoku. W ten sposób zachowany ład i właściwy wygląd.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *