Wystrój wnętrza to pierwsza rzecz, na jaką uwagę zwracają klienci w biurze. Niezależnie od tego, czy biuro jest firmowe czy stanowi integralną część naszego domu – musi być schludne i reprezentatywne. Styl, w jakim urządzimy swoje miejsce pracy zależy tylko od nas samych. Największą popularnością, jeżeli chodzi o aranżację wnętrza firmowego jest styl klasyczny i industrialny. Jednak możliwości na urządzenie wnętrza biura jest wiele i wybór zależy głównie od upodobań właściciela, budżetu oraz charakteru działalności firmy.

Klasycznie
Styl ten polecany jest przede wszystkim gabinetom i kancelariom, które są prestiżowe przez wzgląd na luksusowy charakter. Styl klasyczny jest równoznaczny z poczuciem komfortu, przepychem i ekskluzywnością. Nie jest to styl, nadający się do każdego miejsca i wnętrza. Chodzi o to, by klient poczuł się delikatnie przytłoczony i jednocześnie zaznał smaku bogactwa i wykwintności przez przebywanie w luksusowym wnętrzu. Dzięki gustownemu urządzeniu przestrzeni w stylu klasycznym będziemy postrzegani w bardziej profesjonalnym sposób. Podstawowym minusem stylu jest koszt, gdyż elementy wystroju oraz dodatki są drogie, jeśli nie chcemy kiczu ani imitacji. Z tego powodu nie wszystkie firmy będzie stać na styl klasyczny. Podstawowymi cechami stylu są ciemne barwy i ciężkie materiały. Dominują tutaj czerwienie, purpury, brąz czy czerń. W kwestii umeblowania raczej stawiamy na masywne, drewniane blaty i szafki oraz skórzane obicia. To zdecydowanie pierwsza rzecz, jaka przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o stylu klasycznym. Eleganckie dodatki, jak obrazy w ramach, książki w pięknych okładkach czy dywany będą wkomponowywały się w założenia stylu.

Rustykalny klimat
Styl ten kojarzy się ze starszym pokolenie, jeszcze z czasami naszych dziadków. W gruncie rzeczy jest w tym prawda, gdyż wywodzi się on z wiejskich, starodawnych domów. Dziś rzadko już się spotyka taki styl, tak samo, jak budownictwo dla niego odpowiadające. Nowoczesne technologie wyparły go niemal całkowicie. Styl rustykalny czerpie inspiracje z dawnych elementów wystroju oraz ludowości. Dominować będą w nim jasne barwy – beż, biel, brąz czy ercu, a także róż. Głównym surowcem będzie drewno lub kamień. Szczególnie stylizowane, bielone specjalnie lub ługowane drewno albo postarzane materiały będą charakterystyczne dla rustykalnego stylu. Meble najczęściej będą obite tkaniną – grubą i nieelastyczną, jak wełna, len czy bawełna. Wszędzie będzie wyczuwalny klimat wsi i ludowych tradycji, także w dodatkach. Ozdoby wykonane z gliny, drewna, stylizowane przedmioty i archaiczne wynalazki znajdą swoje miejsce w rustykalnej kompozycji.

Modernistycznie
Jednym z najczęściej wybieranych stylów, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz, jest styl modernistyczny (nowoczesny). Łączy się on zdecydowanie z wzrostem popularności skandynawskiego stylu życia, a także wystroju. Jest to styl, których będzie pasował do większości lokali oraz łatwo go zorganizować. Meble i dodatki znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zdarza się, że styl ten zwany jest od popularnej sieci sklepów meblowych Ikea – „ikeowskim” lub „mebelki Ikea”. Prawdą jest, że najłatwiej i najszybciej meble i dodatki do wystroju w tym stylu znajdziemy w tej sieci. Jednak równie dobrze możemy kupić takie rzeczy w innych popularnych sklepach sieciowych lub przez Internet. Styl zapewnia dużą swobodę i mnogość wyborów. Możemy łączyć różne materiały, choć najczęściej są tworzywa sztuczne i syntetyki. Wnętrza zazwyczaj utrzymane są w jasnych kolorach, a całość składa się w harmonijną kompozycję.

 

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *