Nieodłączną częścią funkcjonowania korporacji są konferencje i spotkania biznesowe. Z tego powodu każda firma potrzebuje sali konferencyjnej. Stanowi on a wizytówkę firmową, gdyż to właśnie tutaj przyjmuje się gości i delegacje. Z tego powodu powinna być urządzona gustownie i z wyczuciem, by być reprezentatywną. To łatwy sposób na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Dla zaimponowania gościom i przedstawienia firmy jako profesjonalnej, eleganckiej i nowoczesnej powinniśmy zadbać o odpowiedni wygląd całej firmy, ale sala konferencyjna będzie stanowiła serce naszej placówki.

Kolor
Kolory, choć wydawać się mogłyby nieistotne, mają duży wpływ na nasz odbiór otoczenia i samopoczucie. W sferze pracy cenimy profesjonalizm i poważne podejście, więc ryzykowny dobór kolorów może nie wyjść firmie na dobre. Wybór niestandardowych czy kontrowersyjnych połączeń kolorystycznych i artystycznych rozwiązań może okazać się dla firmy minusem, przez który ludzie będą postrzegali daną placówkę lub markę w negatywny sposób. Dlatego najlepszymi opcjami są te sprawdzone – neutralne i stonowane barwy, standardowe połączenia kolorystyczne i proste motywy. To być może będzie niewyróżniająca firmę ścieżka i nuda, ale pewna i bezpieczna.

Funkcjonalność
Podstawową cechą, jaką charakteryzuje się przestrzeń sali konferencyjnej jest ergonomia. W innym wypadku ciężko byłoby podejmować ważne decyzje i pracować efektywnie w miejscu, które nie spełnia pewnych wymogów oraz nie zostało odpowiednio przygotowane do pełnienia określonych funkcji. Właściwe wyposażenie w niezbędne meble i sprzęt jest ważne dla funkcjonalności sali konferencyjnej. Trzeba znaleźć złoty środek – nie może być poczucia pustki ani też zbytniego zagracenia czy przepychu. Stół będzie ogrywał istotną rolę w takim miejscu i dlatego znajdzie się w centrum uwagi. Przy aranżowaniu wnętrza sali konferencyjnej można zastosować jeden z popularnych ustawień mebli. Pierwszy, polega na ustawieniu stołu w samym centrum tak, by goście mieli możliwość zasiadania po obu stronach i przebywania twarzą w twarz. Kolejny, opiera się na układzie w kształcie podkowy kilku stołów. Uczestnicy zebrań zajmują miejsca po zewnętrznej stronie utworzonej w taki sposób litery „U” i mają odpowiedni podgląd na całą salę oraz osobę prezentującą. Ostatnią możliwością jest układ z rozkładanym stołem, który sprawdzi się w przypadku małych powierzchni i niewielkich firm. Nie mogą sobie one pozwolić na zagracenie stołami przestrzeni, a rozkładany stół będzie idealny – w przypadku małych spotkań i dużych szkoleń.

Kształt
Sercem sali konferencyjnej jest zdecydowanie stół. To przy nim zasiadają uczestnicy spotkań oraz delegacje. To na nim odbywa się podpisywanie dokumentów, itd. Dlatego jego wygląd ma znaczenie i wpływa na prezentację pomieszczenia, co z kolei odbija się na opinii całej placówki. Wielkość stołu i jego kształt ma równe znaczenie, jak jego styl i materiał. Stół drewniany jest zawsze elegancki i pasujący. Można wybrać stół okrągły lub prostokątny – w zależności, jakie cechy funkcjonowania firmy chcemy podkreślić. Stół okrągły będzie uwydatniał współpracę, poczucie równości i partnerskie relacje w firmie, jako że granice między uczestnikami będą zacierane. Z kolei stół o ostrych krawędziach i różnej długości bokach podkreśli hierarchię w firmie oraz rozkład odpowiedzialności. Przy stole prostokątnym przy jego krótszych bokach zasiądą ważniejsze rangą osoby – szefostwo. Podział obowiązków będzie wyraźny w takim układzie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *