Jednym z najważniejszych miejsc w firmie jest sala konferencyjna. Powód jest prosty. Pełni ona funkcję reprezentatywną i organizacyjną, gdyż to tutaj spotykają się zarząd, odbywają się zebrania pracowników, przebiega proces rekrutacyjny czy to właśnie do sali konferencyjnej zapraszani są goście i delegacje. Często jest to pierwsze miejsce, w którym goście spędzają czas w firmie i od niego zależy wstępna opinia na temat firmy – jej prezentacji czy pozycji. Dzięki kilku prostym zasadom w łatwy sposób możemy sprawić, że nasza sala konferencyjna będzie reprezentatywna.

Ergonomia
Sala konferencyjna nie tylko musi ładnie wyglądać i być urządzona stylowo, ale przede wszystkim ma być funkcjonalna – to nie ładny dodatek, a ważne miejsce dla firmy. Musi być odpowiednio rozplanowana i wyposażona, by pełnić swoją funkcję właściwie. Trzeba pamiętać, że to tutaj odbywają się ważne spotkania, zebrania i negocjacje. Sala konferencyjna musi być, dlatego jednocześnie wizytówką firmy oraz użytecznym pomieszczeniem. Należy zastanowić się, w jakim celu organizujemy taką salę – to jest, czy będą odbywać się tu tylko zebrania czy także inne wydarzenia (szkolenia, kursy i prezentacje). W przypadku wielozadaniowości takiego miejsca, ważne jest jego wyposażenie. Powinniśmy zadbać o właściwą przestrzeń, komfortowe siedziska i odpowiednie stoły. W sali powinny znajdować się gniazdka elektryczne, sprzęt elektroniczny ( rzutnik, tablica multimedialna czy nagłośnienie – w zależności od pełnionych funkcji). Warto postawić na minimalizm w wystroju i zrezygnować z dużej ilości ozdób czy dekoracji. To da wrażenie elegancji i profesjonalizmu.

Kolorystyka
W takim miejscu sprawdzą się kolory stonowane i jasne, które będą przyjemne dla oczu użytkowników. Odpowiednia kolorystyka pozwoli na koncentracje i zmotywuje do działania. Dodatkowo, wybór jasnych barw wpłynie pozytywnie na wnętrze – będzie dawało złudzenie optyczne, że sala jest większa i przestronna. Dobrym pomysłem są neutralne kolory, które nie wywołują silnych emocji – szarości, beże, biel. Z kolei pastelowe barwy, jak żółty czy pomarańczowy wpłyną pozytywnie na koncentrację użytkowników i pobudzą ich do pracy. Odcienie zieleni pozwolą na uspokojenie i relaks, a przy tym sprawią, że przemęczone oczy odpoczną. Chłodne odcienie niebieskiego pozwolą się wyciszyć oraz skupić.

Oświetlenie
Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Zbyt rażące i intensywne oświetlenie będzie powodowało rozdrażnienie i problemy z koncentracją, szczególnie w przypadku długich godzin pracy. Natomiast zbyt ciemne oświetlenie skutkować będzie zmęczeniem, sennością i roztargnieniem. Warto stawiać na naturalne oświetlenie – duża ilość okien w pomieszczeniu. To wpłynie pozytywnie na samopoczucie pracowników.

Meble
W zależności od stylu wystroju i charakteru firmy, umeblowanie w sali konferencyjnej będzie się różnić. Znaczenie będzie miała także funkcja sali, gdyż im więcej nakładających się na siebie funkcji pełni sala, tym trudniej dobrać odpowiednie meble. Sercem takiego miejsca jest stół, dlatego warto, by był reprezentatywny i wytrzymały. W sali z podstawowych elementów wyposażenia powinny znaleźć się także wygodne krzesła, kilka szafek. Można zainwestować w rzutnik, tablicę multimedialną czy nagłośnienie – szczególnie, gdy w sali będą miały miejsce prezentacje i szkolenia. Pamiętajmy, że zielone akcenty w postaci roślin zawsze dobrze się prezentują. Sala musi być urządzona schludnie, elegancko i komfortowo, ale z należytą dbałością o jej funkcjonalność.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *