Sala konferencyjna, jak poczekalnia są ważnymi miejscami w firmie ze względu na to, że to miejsca, z którymi goście mają najwięcej do czynienia. Na podstawie tego będą kształtowali swoją opinię o firmie w pierwszej fazie poznawania jej funkcjonowania. W sali konferencyjnej odbywają się spotkania biznesowe i szkolenia, a także proces rekrutacji. Z kolei poczekalnia to pierwsze miejsce, w jakim znajdują się nasi klienci. Jakich zasad przestrzegać, by sala konferencyjna i inne ważne miejsca w firmie spełniały swoją funkcję oraz wpływały wyglądem na pozytywną opinię?

Porządek to podstawa
Najważniejszą zasadą jest porządek. Zarówno w sali konferencyjnej, jak każdym innym miejscu w firmie powinien panować ład i nienaganny porządek. Chodzi w równym stopniu o zachowanie czystości, jak i o harmonijną kompozycję. Wnętrze powinno być urządzone stylowo i funkcjonalnie. Firma, która nie dba o wygląd pomieszczeń będzie cieszyła się negatywną opinią. Rzeczy powinny zostać ustawione w przemyślany sposób, a cały układ pomieszczenia powinien być logiczny. Ściany powinny być zadbane i pomalowane, najlepiej na jasne kolory. Meble i asortyment powinny być dobrane do stylu, w jakim urządzamy salę oraz całe wnętrze firmy. Spójność w kompozycji będzie lepiej postrzegana, niż mieszanka różnych stylów w zależności od pomieszczenia. Warto postawić na profesjonalny wygląd, który będzie gustowny i komfortowy. Sprawdzi się w przestrzeni biurowej idealnie styl minimalistyczny czy klasyczny.

Zapach pracy, a może jednak nie
Warto zadbać o szczegóły. W miejscach, w których utrzymuje się nieprzyjemny zapach nie chcemy przebywać. Przy dużej ilości ludzi, pośpiechu i wysiłku umysłowym czy fizycznym może pojawić się zaduch w pomieszczeniu, szczególnie niewielkim. W celu pozbycia się problemu można wietrzyć pomieszczenie regularnie i skorzystać z środków zapachowych. Warto jednak pamiętać, że zapach nie powinien być zbyt intensywny, gdyż może nie pasować wszystkim oraz powodować rozdrażnienie lub kłopoty z koncentracją.

Wszystko w jednym miejscu
Liczy się nie tylko wygląd, ale także wyposażenie. Chcemy, by każde spotkanie czy szkolenie przebiegało sprawnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek. Z tego powodu powinniśmy przykładać wagę do wyposażenia. Sprzęty powinny być dostępne na miejscu i sprawdzone, gdy chodzi o działanie. Sprawność techniczną należy regularnie kontrolować. Niezbędne artykuły, dokumenty i akcesoria można trzymać w szafkach – w ten sposób są pod ręka i nie na widoku. Brak przerywania spotkania w celu zapewnienia jakichś przyborów czy sprzętu oraz wykluczenie problemów z elektroniką pozwoli na uzyskanie lepszych opinii zarówno ze strony kontrahentów i klientów. Firma będzie uznawana za profesjonalną, zapobiegawczą i godną zaufania. W końcu grunt to być przygotowanym na wszelkie okoliczności.

Rozmiar ma znacznie
Najczęściej nie mamy wielkiego wpływu na rozmiar pomieszczeń w firmie, szczególnie w przypadku budynków najmowanych czy kupionych gotowców. Jednak warto przywiązać uwagę do wielkości w jakikolwiek możliwy sposób. Ważne miejsca dla firmy, a na pewno te, w których przyjmowani są goście powinny być przestronne. Jeżeli nie mamy możliwości wybrania największej opcji to warto spróbować stworzyć złudzenie optyczne z pomocą okien czy jasnych kolorów. Przestronność przekłada się na poczucie komfortu. W takim miejscu musi mieścić się odpowiednia ilość wyposażenia, dlatego też wielkość ma znaczenie. W małej sali nie wstawimy wielu krzeseł czy dużych stołów, które niekiedy są bardzo potrzebne – przy większych spotkaniach.
 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *